Wedstrijden Voetbalacademie Voorlopig Zonder Publiek

Wedstrijden Voetbalacademie Voorlopig Zonder Publiek

De teams van de Vitesse Voetbal Academie zijn allemaal begonnen aan het seizoen. Sterker nog, vanaf komend weekend spelen zij allemaal weer competitiewedstrijden. De club heeft vanwege de coronamaatregelen en de uitvoerbaarheid daarvan besloten dat deze wedstrijden op Papendal voorlopig achter gesloten deuren worden gespeeld.

Edward Sturing, Hoofd Vitesse Voetbal Academie, legt de keuze van de club uit: “We zijn er blij mee dat we überhaupt weer kunnen voetballen, maar als club willen en kunnen we geen onnodige risico’s nemen. Binnen de club, en dus ook voor de voetbalacademie, geldt een strikt coronaprotocol om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Zo werken verreweg de meeste collega’s vanuit huis, komen stafleden omgekleed naar de club, worden zoveel mogelijk besprekingen digitaal vanuit huis gehouden, zijn er regels omtrent het vervoer van jeugdspelers en ga zo maar door.”

Sturing vervolgt: “Afgelopen weekend hebben we geprobeerd om een beperkt aantal personen te ontvangen rondom de wedstrijden. We juichen de komst en betrokkenheid van familieleden, vrienden en andere geïnteresseerden normaliter namelijk van harte toe. Zij spelen immers een belangrijke rol in de ontwikkeling van hun kind. In de evaluatie is echter naar voren gekomen dat het voorlopig verstandiger is om de wedstrijden zonder publiek te spelen. Het is een lastige beslissing maar in deze situatie, waarin we allemaal alert moeten zijn en waar voorzichtigheid geboden is, nemen we het zekere voor het onzekere. Als voetbalacademie hebben we een verantwoordelijkheid naar onze jeugdspelers, stafleden, collega’s en alle andere bezoekers op de trainingsaccommodatie. Wij willen koste wat het kost voorkomen dat er onverhoopt coronagevallen uitbreken in onze omgeving.”

Vitesse leeft het coronaprotocol strikt na, waarbij de maatregelen en adviezen vanuit de overheid en het RIVM leidend zijn. Zo worden collega’s gevraagd zoveel mogelijk vanuit huis te werken en is er tot nader order geen lunchmogelijkheid voor medewerkers. Ook zijn er looproutes aangeduid om zo min mogelijk contactmomenten te hebben in het gebouw en staat op verschillende plekken desinfectiemateriaal. De spelers en stafleden van het eerste elftal en de jeugdspelers komen bovendien niet met elkaar in contact.

Tot slot kijkt Sturing hoopvol vooruit: “Voetbal speel je voor je plezier en voor de supporters. Het is vervelend dat in de huidige omstandigheden het stil blijft langs de lijn. We kijken reikhalzend uit naar het moment dat alles weer normaal is. Tot die tijd moeten we allemaal onze verantwoordelijkheid nemen.”

Programma
Dit weekend komen de jeugdteams weer in actie in competitieverband. Hieronder vind je het complete overzicht van de jeugdwedstrijden. Vitesse O21 begon vorige week al met de competitie. De ploeg van trainers Nicky Hofs en Tim Cornelisse won met 3-1 van FC Emmen O21. Dit weekend zou het beloftenteam tegen Alphense Boys O21 spelen, maar deze wedstrijd is verplaatst naar zaterdag 10 oktober. Het jongste team, Vitesse O10, trapt het weekend op vrijdag 4 september al af. De overige wedstrijden worden op zaterdag gespeeld.

De teams van de Vitesse Voetbal Academie zijn allemaal begonnen aan het seizoen. Sterker nog, vanaf komend weekend spelen zij allemaal weer competitiewedstrijden. De club heeft vanwege de coronamaatregelen en de uitvoerbaarheid daarvan besloten dat deze wedstrijden op Papendal voorlopig achter gesloten deuren worden gespeeld.

Edward Sturing, Hoofd Vitesse Voetbal Academie, legt de keuze van de club uit: “We zijn er blij mee dat we überhaupt weer kunnen voetballen, maar als club willen en kunnen we geen onnodige risico’s nemen. Binnen de club, en dus ook voor de voetbalacademie, geldt een strikt coronaprotocol om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Zo werken verreweg de meeste collega’s vanuit huis, komen stafleden omgekleed naar de club, worden zoveel mogelijk besprekingen digitaal vanuit huis gehouden, zijn er regels omtrent het vervoer van jeugdspelers en ga zo maar door.”

Sturing vervolgt: “Afgelopen weekend hebben we geprobeerd om een beperkt aantal personen te ontvangen rondom de wedstrijden. We juichen de komst en betrokkenheid van familieleden, vrienden en andere geïnteresseerden normaliter namelijk van harte toe. Zij spelen immers een belangrijke rol in de ontwikkeling van hun kind. In de evaluatie is echter naar voren gekomen dat het voorlopig verstandiger is om de wedstrijden zonder publiek te spelen. Het is een lastige beslissing maar in deze situatie, waarin we allemaal alert moeten zijn en waar voorzichtigheid geboden is, nemen we het zekere voor het onzekere. Als voetbalacademie hebben we een verantwoordelijkheid naar onze jeugdspelers, stafleden, collega’s en alle andere bezoekers op de trainingsaccommodatie. Wij willen koste wat het kost voorkomen dat er onverhoopt coronagevallen uitbreken in onze omgeving.”

Vitesse leeft het coronaprotocol strikt na, waarbij de maatregelen en adviezen vanuit de overheid en het RIVM leidend zijn. Zo worden collega’s gevraagd zoveel mogelijk vanuit huis te werken en is er tot nader order geen lunchmogelijkheid voor medewerkers. Ook zijn er looproutes aangeduid om zo min mogelijk contactmomenten te hebben in het gebouw en staat op verschillende plekken desinfectiemateriaal. De spelers en stafleden van het eerste elftal en de jeugdspelers komen bovendien niet met elkaar in contact.

Tot slot kijkt Sturing hoopvol vooruit: “Voetbal speel je voor je plezier en voor de supporters. Het is vervelend dat in de huidige omstandigheden het stil blijft langs de lijn. We kijken reikhalzend uit naar het moment dat alles weer normaal is. Tot die tijd moeten we allemaal onze verantwoordelijkheid nemen.”